קיבלתם את הדו"חות השנתיים מחברות הביטוח והחלטתם לקרוא אותם מאוחר יותר? יש להניח כי מהר מאד תכניסו אותם למגירה ותשכחו מהם. הסיטואציה נשמעת לכם מוכרת? הדו"חות השנתיים הנם דבר משמעותי וחשוב שלא כדאי לזנוח אותו או לשכוח ממנו. לכם, כלקוחות יש אחריות להתעניין, לקרוא אותם ולהיות מעורבים בנתונים הפנסיוניים והביטוחיים שלכם.

סביר להניח כי המעסיק שלכם מפריש עבורכם את הכספים לקרן הפנסיה, אך לא מומלץ להסתמך על השערות, אלא לבדוק את הנושא בצורה רצינית ומעמיקה באופן עצמאי. כמו כן, תמיד ניתן להיעזר בנו.


כאשר אתם מקבלים את הדו"ח השנתי, חשוב לבדוק מספר דברים:

רצף תשלומים – לבדוק שהתשלומים שמפריש המעסיק מקבילים למספר החודשים בהם עבדתם במהלך השנה ושהם אכן הולמים את השכר החודשי שלכם (חשוב לוודא שלא חסר במקרה תשלום עבור אחד החודשים).

סכומי ביטוח – לבדוק שאתם אכן מבוטחים בכל סוגי הכיסויים שצריך ושהם אכן הולמים את שכרכם ומצבכם המשפחתי.

עדכון על כל שינוי במצב משפחתי (כמו גם עדכון פרטיים אישיים) – אם יש ברשותכם קרן פנסיה, קצבאות שארים וביטוחים שרכשתם, חשוב לעדכן את חברת הביטוח, כאשר המצב המשפחתי שלכם משתנה. לדוגמא: אדם נשוי שהתגרש, ולא עדכן זאת, עשוי לגלות כי הוא ממשיך לשלם תקופה ארוכה עבור קצבת שארים לגרושתו.

אני באופן אישי ממליץ לכל אדם, ליצור לעצמו קוד אישי באתרי האינטרנט של חברות הביטוח ולעקוב אחר התכניות שלו, לפחות פעם בחודש. באחריות המבוטח לבדוק את גובה דמי הניהול המשולמים.

לקוחות הסוכנות - אם מצאתם נתון חריג או בלתי מובן בדו"ח השנתי אתם מוזמנים כמובן לפנות אלינו ונשמח לעזור.

שירותי מידע אישי ללקוחות מגדל >>